25 marca 2011 roku uchwalona została ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. Nr 106, poz. 622). Weszła ona w życie 1 lipca 2011r. i widocznie ułatwiła przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o.o.

Znaczna część przedsiębiorców prowadzi własne firmy w formie indywidualnej działalności gospodarczej. Rozwiązanie to jest najprostsze, wymaga też najmniej formalności, ale ma liczne wady. Podstawową jest to, że osoba fizyczna bierze całą odpowiedzialność za długi wynikające z prowadzonej działalności.

Przekształcenie...

Jedną z zalet przekształcenia przedsiębiorcy w spółkę jest przejęcie przez nią praw i obowiązków przedsiębiorcy. Nowo-powstała spółka z o.o. staje się stroną wszelkich stosunków cywilnoprawnych dotychczasowego przedsiębiorcy. Na spółkę przechodzą wszelkie zezwolenia, koncesje i ulgi przyznane przedsiębiorcy przed przekształceniem. Niestety nie dotyczy to ulg podatkowych.

Minusem przekształcenia spółki jest to, że następuje konieczność prowadzenia pełnej księgowości, oraz podwójne opodatkowanie przychodów. Spółka płaci podatek od osób prawnych (CIT), a wspólnik od zysków z tytułu otrzymywanej dywidendy musi odprowadzić PIT.


By dokonać przekształcenia trzeba:
  1. sporządzić plan przekształcenia przedsiębiorcy wraz z załącznikami oraz opinią biegłego rewidenta,
  2. złożyć oświadczenie o przekształceniu przedsiębiorcy,
  3. powołać członków organów spółki przekształconej (co najmniej zarządu),
  4. podpisać statut przekształconej spółki,
  5. dokonać w rejestrze wpisu przekształconej spółki i wykreślenia przekształcanego przedsiębiorcy z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.