Zakładanie spółki z o.o. jak każdej innej firmy wiąże się z kosztami, jakie musimy ponieść. Pamiętajmy jednak, że wysokość opłat ciągle ulega zmianie.

W przypadku spółki z o.o. koszty wynoszą:
  • Kapitał zakładowy wniesiony przez wspólników: minimum 5 000 zł.
  • Opłata notarialna: wysokość tej opłaty zależna jest od posiadanego kapitału zakładowego. Przy kapitale wynoszącym 5 000zł wyniesie ona 195,20 zł.
  • Odpis umowy: za każdą rozpoczętą stronę tekstu płacimy 6zł. Potrzebne są przynajmniej 2 odpisy od umowy.
  • Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego: opłata sądowa wniosku o rejestrację kosztuje 500 zł, opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym kosztuje 100 zł wszystko łącznie 600zł .
  • Podatek od czynności cywilnoprawnych: wynosi 0,5% kapitału zakładowego pomniejszonego o koszt umowy w formie aktu notarialnego, wpis do KRS i ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym,.
  • Inne dokumenty: np. pełnomocnictwa notarialne w przypadku gdy wspólnik nie występuje osobiście przy podpisywaniu umowy spółki kosztuje 30 zł.
  • Rejestracja podatnika VAT czynnego: 170zł.
W przypadku zakładania spółki z o.o. z minimalnym kapitałem zakładowym trzeba liczyć się z kosztami w wysokości ok. 2 000zł. Zakładając spółkę z o.o. można skorzystać z elektronicznej możliwości założenia spółki tzw. „spółka S24”. Taka rejestracja zmniejsza koszty.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji na ten temat, zapraszam do przeczytania tego bloga. Została umieszczona na nim notatka z rejestracją spółki z o.o. przez internet.

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.