Wiele osób pragnie prowadzenia własnego interesu, posiadania swojej firmy. Decydują się oni wówczas na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Istnieje obawa i lęk czy uda się rozkręcić biznes. Dlatego większość osób zakłada spółkę z kimś. Czasami owe firmy posiadają wielu wspólników. Przeważnie na początku jest wszystko dobrze, ale do czasu...

I co zrobić, jeśli któryś ze wspólników działa na szkodę spółki? Czy istnieje możliwość wyłączenia takiej osoby z grona wspólników?


Kodeks spółek handlowych w niektórych sytuacjach zezwala na wyłączenie wspólnika ze spółki z o.o. Podstawę prawną do wykonania tego stanowi art. 266 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 roku. Jednak można to zrobić wyłącznie za zgodą sądu. To on orzeka wyłączenie takiej osoby na żądanie reszty wspólników. Warunkiem do tego, jest to, że udziały pozostałych wspólników żądających wyłączenia stanowią więcej niż połowę kapitału zakładowego.W jakich sytuacjach możemy się domagać wyłączenia wspólnika ze spółki z o.o. :

  • działa na szkodę spółki,
  • jest nielojalny,
  • prowadzi konkrecyjną działalność i wykorzystuje informacje handlowe lub kontakty spółki we własnym interesie,
  • nie wykonuje swoich zadań,
  • jest osobą konfliktową,
  • nie komunikatywny.
     


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.