Spółka z ograniczona odpowiedzialnością należy do spółek kapitałowych, a więc do jej utworzenia potrzebne są wkłady pieniężne. Osoby tworzące taka spółkę, wnoszą do niej kapitał- ich własne , zebrane pieniądze. Jednak nakład inwestycji i operacji, jakie trzeba wykonać, może spowodować, że środki pieniężne się skończą. Co wtedy? Może czas pomyśleć o jakimś kredycie?

Spółka z o.o. po roku działalności może ubiegać się o linię kredytową, jednak to nie jest taka prosta sprawa...

Decyzję o zaciągnięciu kredytu, gdy nie będzie on przekraczał wartości kapitału o połowę, podejmuje prezes. Jeżeli jednak będzie wyższy, to decyzja zależy od całego zarządu lub wszystkich wspólników.

Aby wzmocnić swoją wiarygodność i podnieść zabezpieczenie kredytu w celu zwiększenia zdolności kredytowej spółka powinna posiadać poręczycieli.
Mogą mini być: firmy, spółki, osoby fizyczne, posiadające zdolność kredytową.

Jakie dokumenty są potrzebne do zaciągnięcia kredytu?
  • dokumenty rejestrowe : numer NIP, numer REGON, umowa spółki – akt notarialny, Aktualny KRS, dowód osobisty każdego wspólnika (posiadającego powyżej 30% udziałów),
    dowód osobisty każdego reprezentanta spółki,
  • dokumenty finansowe: zeznania podatkowe za lata wstecz, formularz banku,
  • inne dokumenty: zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami, opinia bankowa lub historia wpływów na konto firmowe,

W internecie jest wiele ofert kredytów dla spółek , jakie posiadają różne banki, ale
prawdziwe oferty przygotowywane są indywidualnie dla klienta. Można poznać je dopiero po skontaktowaniu się z przedstawicielem danego banku.


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.