Chcąc założyć spółkę z ograniczona odpowiedzialnością na początku utworzymy spółkę z o.o. w organizacji. Jest to normalne, gdyż taka kolej rzeczy wynika z obowiązujących przepisów prawa. Okres ten na szczęście jest tylko przejściowy i trwa dosyć krótko.

Taka „forma” spółki powstaje z chwilą zawarcia umowy. Wówczas wspólnicy zobowiązują się do wniesienia wkładów (w formie materialnej lub w postaci aportów) i dalszego rozwoju działalności.

Spółka z o.o. w organizacji może np. : nabywać prawo do nieruchomości na własność lub prawa rzeczowe, zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozwaną, ubiegać się o numer NIP czy REGON.


Wspólnicy spółki w organizacji obowiązani są powołać zarząd przed zgłoszeniem spółki do sądu rejestrowego.

Zgłoszenie do KRS kończy fazę spółki w organizacji, a podmiot staje się osobą prawną. Musi ono nastąpić do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 
 
Od tego momentu w nazwie nie widnieją już słowa „w organizacji” za to jest dopisek „ z ograniczoną odpowiedzialnością”

Jeżeli zdarzyłaby się sytuacja, że zgłoszenia nie dokonano by w tym czasie umowa spółki ulega rozwiązaniu.


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.