Kodeks spółek handlowych wyjaśnia istotę likwidacji. Zlikwidowanie spółki można nastąpić tylko w momencie po przeprowadzeniu całego procesu likwidacyjnego oraz wykreśleniu spółki z rejestru przedsiębiorców KRS. 
 

Spółka przed zlikwidowaniem powinna jednak spłacić wszystkie swoje zobowiązania wobec wierzycieli i wspólników - tym zadaniem mają zająć się likwidatorzy.
Sąd Najwyższy mówi jednak, iż możliwe jest wykreślenie z rejestru spółki, która jest zadłużona, z uwagi na brak majątku oraz płynności finansowej, gdyż nie jest w stanie dokonać spłaty swoich zobowiązań.


likwidacja-spolki

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.