Już od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat zmian w Kodeksie spółek handlowych, które zaproponowała Komisja Kodyfikacji Prawa Cywilnego. Mają one dotyczyć spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a dokładniej jej kapitału zakładowego. 
 
Spółka z o.o. ma nie posiadać kapitału zakładowego. Decyzja o jego rezygnacji jest dobrowolna, dlatego też spółki istniejące, jak i nowe będą mogły same wybrać, czy chcą działać na podstawie starych czy nowych regulacji. Spółka będzie funkcjonować bez kapitału zakładowego, ale z kapitałem udziałowym (ma posiadać tzw. udziały beznominałowe).
W funkcjonowaniu spółek, kapitał zakładowy nie daje żadnej gwarancji, dlatego też jego likwidacja nie wpłynie na prowadzoną działalność firmy.
Jednak z chwilą rezygnacji z niego konieczne będzie utworzenie kapitału zapasowego, który zostanie uformowany z zysków spółki. Minimalna jego wartość ma wynosić 50 000 zł.
Zarząd spółki będzie musiał również na bieżąco monitorować sytuacje finansową firmy, jej płynność i wypłacalność. Te dwa rozwiązania mają na celu zwiększenie poziomu ochrony kontrahentów spółki z o.o.

spolki-zoo

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.