Jest ono procedurą, która określa zasady wspólnego dochodzenia roszczeń wierzycieli od niewypłacalnego dłużnika będącego przedsiębiorcą. Mówi ono także o skutkach ogłoszenia upadłości. Ma na celu zaspokojenie roszczeń wierzycieli w jak najwyższym stopniu.Postępowanie upadłościowe może mieć dwie formy:

  • pierwszą połączoną z likwidacją majątku,
  • drugą związaną z zawarciem układu (dłużnik powinien pierwszy zgłosić chęć zawarcia porozumienia wraz z określeniem zasad)


Skutki ogłoszenia upadłości dla osoby upadłego:

Przy ogłoszeniu upadłości wraz z likwidacją majątku upadły ma obowiązek wskazać i wydać syndykowi cały swój majątek, wszystkie dokumenty związane z działalnością, rozliczenia (księgi rachunkowe i inne).
Sędzia-komisarz może nawet postanowić, żeby upadły będący osobą fizyczną nie opuszczał terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez jego zezwolenia.


spolka-zoo-upadlosc
Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.