Zadania, funkcjonowanie i odpowiedzialność w spółce komandytowej z udziałem spółki z o.o. jest już jasna, ale co z reprezentacją owej spółki? W kogo obowiązkach i kompetencjach leży funkcja reprezentacyjna?

Kodeks spółek handlowych mówi, że w spółce komandytowej z o.o. (spółka komandytowa oficjalnie pełni działalność) reprezentacją spółki ma zająć się jej komplementariusz. W tym przypadku jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jako osoba prawna spółka z o.o. nie może sama ( w sensie fizycznym) wykonywać tego zadania. Robi to za nią jej Zarząd. A więc, zarząd spółki z o.o. reprezentuje na zewnątrz sp. z o.o. komandytową.

Jeżeli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powoła prokurenta, może on także reprezentować i zajmować się sprawami spółki z o.o. komandytowej ( jeśli umowa spółki i uchwała o prokurze nie mówią inaczej.. Prokurent jest pełnomocnikiem, który pomaga przedsiębiorcy w prowadzeniu firmy ( musi być  wpisany do rejestru przedsiębiorców.

spolka-zoo-komandytowa

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.