Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi sprawy spółki i ją reprezentuje. Bycie członkiem zarządu posiada wiele zalet, lecz jest to także duża odpowiedzialność. Sprawowanie takiego urzędu wiąże się z odpowiedzialnością cywilną, karną, wobec ZUS.

Postanowienia kodeksu spółek handlowych mówią, że gdy egzekucja wierzytelności przeciwko spółce okaże się bezskuteczna, członkowie Zarządu odpowiadają wobec wierzycieli spółki z o.o za jej nieuregulowane zobowiązania. By jakiś wierzyciel mógł zaspokoić swe roszczenia z majątków osobistych członka zarządu musi uzyskać prawomocny wyrok sądowy.

Niekiedy zdarza się, że osoby sprawujące zarząd w spółce z o.o. odpowiadają za jej długi, przeważnie jest to wynikiem niedopełnienia przez nich staranności do których są zobowiązani.

prowadzenie-spolki

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.