Nie tak dawno temu głośna stała się sprawa planowanych zmian w spółkach komandytowych. PLS złożył do Sejmu projekt o nałożenie na spółki komandytowe opodatkowanie CIT w wysokości 19%.

Spółka komandytowa cieszy się popularnością  wśród przedsiębiorców właśnie dlatego, że posiada bardzo dogodną formę funkcjonowania. Przedsiębiorcy łączą spółkę komandytową np. ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i czerpią z takiego połączenia jeszcze większe korzyści.

Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponowało, by na spółkę komandytową nałożyć podatek CIT. Całe szczęście Rząd odrzucił ten mało racjonalny pomysł. "Nałożenie na spółkę komandytową podatku CIT mija się z celem."- takie jest zdanie większości ekonomistów. Spółki komandytowe opodatkowane podatkiem 19% straciłyby sens gospodarczy dla większości przedsiębiorców. 


spolka-komandytowa-bez-podatku

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.