Od kilku lat na mocy art. 14a "Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej" przedsiębiorca niezatrudniający pracowników może skorzystać z prawa, jakim jest możliwość zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej na czas od 1 do 24 miesięcy.

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców, gdyż nie muszą oni ostatecznie wyrejestrowywać swojej firmy. W czasie zawieszenia działalności przedsiębiorca jest zwolniony z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, oraz składania deklaracji i wpłacania zaliczek na podatek. Spółka w tym okresie nie musi prowadzić ksiąg rachunkowych, składać do Urzędu Skarbowego zeznań podatkowych i sprawozdania finansowego.

Zgłoszenie o zawieszeniu wykonywania działalności spółka musi w formie pisemnej złożyć w Krajowym Rejestrze Sądowym. O tym fakcie należy również powiadomić Naczelnika Urzędu Skarbowego, nie później niż do 7 dni od złożenia wniosku w KRS.zawieszenie-firmy

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.