Notariusz → jest to osoba zaufania publicznego, mianowana zostaje przez ministra sprawiedliwości i staje się prawnikiem notariatu. Posiada upoważnienie do sporządzania aktów notarialnych oraz do dokonywania innych czynności notarialnych.

Podczas sporządzania dokumentów urzędowych notariusz musi czuwać nad zabezpieczeniem praw i interesów stron oraz innych osób, dla których wykonywana czynność może powodować skutki prawne. Notariusz poprzez bezpieczeństwo obrotu, zapobiega sporom sądowym.

Czynności notarialne:
  • sporządzanie aktów notarialnych,
  • sporządzanie wypisów, odpisów i wyciągów dokumentów,
  • sporządzanie poświadczeń: (własnoręczności podpisu, czy zgodności odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem),
  • sporządzanie aktów poświadczenia dziedziczenia (odczyt testamentu),
  • spisywanie protokołów (np. walnych zgromadzeń organizacji społecznych, spółek),
  • przyjmowanie na przechowanie dokumentów, pieniędzy i papierów wartościowych,
Opłata, jaką za wykonane usługi pobiera notariusz nazywana jest „taksą notarialną”, jej wysokość ustalana jest w rozporządzeniu ministra.

funkcje-notariuszaZadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.