Adres siedziby spółki, jest obligatoryjnym elementem, który musi być podany w umowie spółki, jak również w Krajowym Rejestrze Sądowym. Bardzo ważne jest, aby przy każdej jego zmianie, dokonywać aktualizacji tej informacji w KRS i w innych urzędach.

Twoja spółka zmieniła właśnie adres? Jako członek zarządu spółki jesteś zobowiązany do dopełnienia wszelkich formalności związanych ze zmianą adresu? Przeczytaj, jak to zrobić.

Gdy spółka zmienia adres, jej zarząd ma 7 dni od dnia zdarzenia (podjęcia uchwały o zmianie siedziby na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Zarządu) na przekazanie ten informacji do KRS. Następuje to na wniosku KRS-W3, czyli wniosku o zmianę danych w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz na załącznikach, które KRS przekazuje do innych urzędów.
Wraz ze składaniem wniosku należy uiścić za dokonanie tej uczynności opłatę sądową w wysokości 350zł ( znaczki sądowe - 250zł oraz ogłoszenie w Monitorze Sądowym u Gospodarczym - 100zł).

Dokumenty, jakie należy złożyć w KRS:
  • KRS-Z3 – wniosek o zmianę danych spółki (tj. adresu),
  • NIP-2 – załącznik do Urzędu Skarbowego,
  • ZUS ZPA – załącznik do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • RG-1 - – załącznik do Urzędu Statystycznego,
  • Uchwałę o zmianie siedziby z Nadzwyczajnego Zgromadzenia Zarządu,
  • umowa najmu nowego lokalu na siedzibę firmy,
  • dowód uiszczenia opłaty za ogłoszenie w MSiG,
WAŻNE
Czasami, gdy spółka zmienia swój adres wymagana jest zmiana umowy spółki. Dzieje się to w momencie, gdy nowy adres siedziby jest w innym mieście niż obecny.

Jeśli zmieniasz adres spółki powinieneś poinformować o tym swoich kontrahentów. Nie zapomnij też podać nowego adresu na swojej stronie internetowej.

siedziba-spolki

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.