Obecnie, jedną z najczęściej wybieranych przez nowych przedsiębiorców form na organizację firmy jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Ale czym ona właściwie jest? W jaki sposób się ją definiuje?

Za działalność gospodarczą uznawana jest działalność zarobkowa wykonywana we własnym zakresie przez przedsiębiorce w sposób ciągły i zorganizowany. Osoba fizyczna uzyskuje status przedsiębiorcy dzięki wpisowi do ewidencji działalności gospodarczej.

Taka forma wybierana jest najczęściej w branżach: budowlanej, handlowej,, usługowej, wytwórczej, odkrywczej oraz podczas wykorzystywania wartości niematerialnych lub prawnych oraz innych rzeczy. Do prowadzenia niektórych rodzajów działalności gospodarczych wymagane jest uzyskanie zezwoleń, koncesji lub licencji oraz przedstawienie dokumentów potwierdzających posiadanie określonych kwalifikacji bądź uprawnień.

Proces rejestracyjny działalności gospodarczej nie jest trudny, a jego główną zaletą jest to, że nie generuje wysokich kosztów. Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej nie wymaga konieczności posiadania kapitału zakładowego. Majątek przedsiębiorstwa stanowi majątek przedsiębiorcy - za zobowiązania przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem.

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem działalności gospodarczej dla siebie i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat- skontaktuj się z nami (012) 398 43 58.spolka-jednoosobowa

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.