2/10/2016 11:40:00 AM     ,
Współcześnie wiele osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej, ale nie każda z tych osób jest świadoma tego, że prowadzenie firmy w dużej mierze składa się z pilnowania wszystkich istotnych terminów, które nie wiążą się tylko z płatnością za zakupione towary lub wypłatą wynagrodzeń. Okazuje się, iż bardziej istotne jest terminowe regulowanie należności do ZUS-u oraz do Urzędu Skarbowego.

Przedsiębiorca w pierwszej kolejności powinien pamiętać o regulowaniu płatności zarówno w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, jak i w Urzędzie Skarbowym. Nie wywiązanie się z tego obowiązku wiążę się z konsekwencjami – od składania wyjaśnień przed urzędnikami po bardzo wysokie mandaty.

Ze względu na to każdy przedsiębiorca powinien odpowiednio zaznajomić się z terminami, o których powinien pamiętać o każdej porze dnia i nocy. Poniżej przedstawiam wspomniane wcześniej terminy, które należy sobie zapisać i zawsze o nich pamiętać.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych – ZUS
- do 10 dnia każdego miesiąca należy odprowadzić składki jeżeli przedsiębiorca nie ma pracowników,
 - do 15 dnia każdego miesiąca należy odprowadzić składki za przedsiębiorcę oraz zatrudnianych przez niego pracowników.

Urząd Skarbowy – US
- do 7 dnia każdego miesiąca rozliczyć muszą się przedsiębiorcy korzystający z karty podatkowej,
- do 15 dnia każdego miesiąca należy rozliczyć VAT UE jeśli przedsiębiorca wybrał formę papierową,
- do 25 dnia każdego miesiąca należy rozliczyć VAT UE jeśli przedsiębiorca wybrał formę elektroniczną,
- do 20 dnia każdego miesiąca należy opłacić zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych,
- do 20 dnia każdego miesiąca należy wpłacić zaliczkę z tytułu podatku dochodowego od osób prowadzących firmę na zasadach ogólnych,
- do 25 dnia każdego miesiąca należy rozliczyć podatek VAT oraz złożyć deklarację VAT-7.

Mam nadzieję, iż tak przedstawiony terminarz ułatwi Państwu pamiętanie o najważniejszych terminach oraz wiążących się z nimi obowiązkach.

Słyszałeś może o e-deklaracjach? Jest to kolejne uproszczenie kierowane do przedsiębiorców. Jeśli do tej pory nie spotkałeś się z tym pojęciem, nadrób zaległości czytając jeden z naszych poprzednich postów - TUTAJ.przedsiebiorstwo

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.