Aby założyć firmę nie wystarczy posiadać pomysł i mieć masę energii. Konieczne jest przejście całego procesu rejestracji nowego podmiotu, w którym trzeba m.in. wyplenić wiele dokumentów, złożyć je do odpowiednich urzędów oraz dokonać opłat. Podczas wykonywania tego typu czynności nowy przedsiębiorca musi posiadać niezbędną wiedzę z zakresu zakładania spółek.

Oto najczęściej popełniane przez przedsiębiorców błędy:

1. Wybranie niewłaściwej formy prowadzenia firmy. 
W Polsce istnieje kilka forma na prowadzenia firmy. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Warto przed rozpoczęciem procesu rejestracji którejkolwiek z nich skontaktować się z ekspertem, który doradzi i wskaże najatrakcyjniejszą formę dla naszego biznesu.

2. Niezawarcie umowy ze wspólnikami.
Otwierając firmę warto zawrzeć umowę założycielską, w której określone zostaną:
  • - główne cele działalności firmy,
  • - role poszczególnych wspólników,
  • - wysokość wnoszonego wkładu przez poszczególnych wspólników,
  • - poczynania ze wspólnikiem który nie będzie wykonywał swoich zadań.
Przez taki krok, jakim jest spisanie umowy i określenie jasnych dla wszystkich zasad jesteśmy pewni, że unikniemy nieprzyjemnych sytuacji.

3.Brak sprawdzenia historii działań inwestorów.
Dokładne sprawdzenie i weryfikacja wiarygodności inwestorów, ich historii projektów i sposobu działań w biznesie oraz pozwoli uniknąć niepotrzebnych nerwów i przykrych rozczarowań w przyszłości.

4.Nieczytanie podpisywanych umów.
Każdą podpisywaną umowę należy podpisać! Zawsze należy na spokojnie zapoznać się z dokumentami, które zamierzamy podpisać. Jeżeli w danej umowie, jakieś kwestie są niezrozumiale napisane lub są niejasne warto poprosić o ich doprecyzowanie lub skontaktować się z prawnikiem.

5. Niesporządzanie umów na piśmie.
Podczas dokonywania każdej, nawet mającej małą wartość transakcji ważne jest, aby zawrzeć pisemną umowę. Takie rozwiązanie daje każdej ze stron dowód jego racji gwarantujący wyjaśnienie ewentualnego sporu.

Jeśli zamierzają Państwo założyć firmę lub jaką jakieś nurtujące pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania, udzielą porad a także pomogą zarejestrować nową firmę.

rejestracja-spolki

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.