VAT UE (lub VAT PL), to tzw. NIP „europejski”, czyli numer jaki podatnik VAT musi posiadać dla potrzeb handlu wewnątrzwspólnotowego. W naszym kraju takim numerem jest Numer Identyfikacji Podatkowej poprzedzony dwuliterowym kodem PL. 

Obowiązek rejestracji na potrzeby VAT UE ma przedsiębiorca, zamierzający dokonywać transakcji z kontrahentami zagranicznymi w obrębie państw członkowskich Unii Europejskiej oraz firmy korzystające ze zwolnienia VAT dokonujące transakcji wewnątrzwspólnotowych.

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ DO VAT UE?

Aby dokonać rejestracji VAT podatnik musi złożyć odpowiednie dokumenty do urzędu skarbowego. Formularzem służącym do zawiadomienia jest VAT-R. Jeśli przedsiębiorca jest już zarejestrowany na potrzeby podatku VAT (jako czynny lub zwolniony podatnik), musi zgłosić jedynie aktualizację na wskazanym formularzu. W sytuacji gdy podatnik jest zwolniony z VAT, rejestracja jako podatnik VAT UE, nie spowoduje utraty zwolnienia.

Czynni jaki zwolnieni z VAT podatnicy, którzy zarejestrowali się na potrzeby VAT UE mają obowiązek składania deklaracji podsumowującej VAT UE w trybie miesięcznym lub kwartalnym.


podatek-VAT

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.