Zakładając spółkę handlową i rejestrując ją tradycyjnie, istnieje możliwość w miarę dowolnego kształtowania treści umowy spółki. Jest to dla wielu przedsiębiorców duża zaleta, ponieważ mogą oni zawrzeć w niej dodatkowe informacje, uregulowania i obowiązki wspólników. Dowolność kształtowania umowy spółek handlowych nie jest w pełni dowolna. Dlaczego?

W każdej umowie spółki handlowej musi się znaleźć kilka najważniejszych informacji. To między innymi informacje na temat siedziby spółki, jej nazwy, wspólników czy czasie trwania. W zależności od typu zakładanej spółki, może być wymagane zawarcie dodatkowych informacji. Tak na przykład w umowie spółki z o.o. trzeba zawrzeć dane o liczbie i wartości posiadanych udziałów, a w spółce partnerskiej zawody wykonywane przez wspólników lub jak to ma się w przypadku spółki komandytowej - określenie sumy komandytowej.

Poza zawarciem najważniejszych elementów w umowie spółki z o.o., należy pamiętać, że niektóre umowy muszą zostać sporządzone w formie aktu notarialnego. Na pewno umowa w formie aktu notarialnego musi być w przypadku zakładania spółek, takich jak spółka akcyjna, z o.o., komandytowa, komandytowo-akcyjna.W pozostałych spółkach handlowych nie jest to obowiązkowe.

spolki-handlowe


Zobacz co jeszcze jest potrzebne do rejestracji spółki z o.o.? - Kliknij!

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.