Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest tworzona przez jedną lub więcej osób. Dzięki regulacjom tej formy prowadzenia działalności odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki jest ograniczona. Jest to najpopularniejsza i najchętniej wybierana przez przedsiębiorców forma działalności.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma obowiązek płacenia podatku stosując się do ustawy o podatku dochodowych od osób prawnych. Zysk spółki jest podwójnie opodatkowany:
- Po pierwsze: opodatkowanie dochodu podatkiem dochodowy.
- Po drugie: opodatkowanie dywidend wypłacanych wspólnikom.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jako spółki kapitałowe opodatkowane są podatkiem CIT → 19%. Podatek ten należy płacić do 20. dnia następnego miesiąca.

Podstawą opodatkowania jest przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania. Dywidendy opodatkowane są zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych.Mimo opodatkowania, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wybór tej spółki jako formy prowadzenia działalności.


opodatkowanie-firmy

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.