Poza spółkami kapitałowymi, dosyć popularnymi w dzisiejszych czasach, przyszli przedsiębiorcy mogą wybrać spółki osobowe. Do tych spółek zalicza się:

  - spółkę jawną, 
 -  spółkę partnerską, 
 -  spółkę komandytową, 
 -  spółkę komandytowo-akcyjną.

Cechą charakterystyczną tych spółek jest opieranie swojej działalności na osobistej współpracy między jej wspólnikami. Chociaż prowadzenie spółek osobowych opiera się na osobistej współpracy między wspólnikami, spółka stanowi odrębną pod względem organizacyjnym i majątkowym strukturę.

Spółki osobowe posiadają zdolność prawną, co umożliwia im nabywanie prawa we własnym imieniu oraz zaciąganie zobowiązań. Mają także zdolność sądowa i zdolność procesową, będąc stroną w sądzie.

Istotne różnice między spółkami osobowymi, a spółkami kapitałowymi stanowią:

 - brak organów w spółkach osobowych (wyjątki mogą pojawić się w spółkach partnerskich i komandytowo-akcyjnych),

 - nieograniczona w pełni odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki (częściowe ograniczenie odpowiedzialności za zobowiązania w spółce osobowej może występować w spółce komandytowej i komandytowo-akcyjnej).

zakladanie-spolek

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.