9/14/2016 12:43:00 PM     , ,
Fuzja to nic innego, jak połączenie dwóch lub kilku przedsiębiorstw w jedno. Może ona również polegać na przejęciu jednego przedsiębiorstwa przez drugie, co w końcowym efekcie skutkować będzie powstaniem nowego podmiotu.

W prawie polskim rozróżnić możemy trzy rodzaje fuzji, do których zaliczamy: 
- fuzję konglomeratową, a więc połączenie przedsiębiorstw, które działają w totalnie różnych branżach, a których celem jest zróżnicowanie asortymentu produkcji,
 - fuzję pionową, a więc połączenie przedsiębiorstw, które zajmują się różnymi etapami wytwarzania konkretnie jednego produktu, a których celem jest usprawnienie procesu powstawania i podniesienie jego jakości,
- fuzję poziomą, a więc połączenie przedsiębiorstw, które wytwarzają podobne do siebie produkty, które z kolei zaliczyć można do jednej branży, a których celem jest chęć zwiększenia udziałów w rynku, zmniejszenie kosztów, a także podniesienie efektywności.

laczenie-firm

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.