11/14/2016 08:09:00 AM     , ,
Założenie własnego biznesu to marzenie wielu osób. Warto więc zacząć działać! Wszystko jest dla ludzi i warto spróbować swoich sił. Warunkiem jest jedynie posiadanie odpowiedniego kapitału na wstęp.

Koszt założenia spółki to pojęcie dość ogólne, ponieważ każda forma działalności gospodarczej obejmuje odmienne opłaty. We wpisie tym zajmiemy się więc kosztami zawężonymi do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ponieważ wiemy, że jest to najchętniej zakładana forma przedsiębiorstwa w ostatnich czasach.

Ile kosztuje założenie spółki z o.o.?
Na samym początku uwzględnij koniecznie minimalny kapitał zakładowy. Wynosi on w tym przypadku 5 000 zł i od jego wysokości uzależnione będzie wiele pozostałych opłat takich, jak na przykład taksa notarialna. Zakładając, że nasz kapitał zakładowy wyniesie minimalne 5 000 zł, taksa wymagała będzie opłaty 196,80 zł. Wraz ze wzrostem kapitału, wzrasta taksa notarialna. Kolejnym nie małym kosztem jest rejestracja w KRS. Za opłatę sądową zapłacimy 500 zł, natomiast za wpis do MSiG – 100 zł. Dodatkowo notariusz żądać będzie od nas poniesienia kosztów taksy notarialnej za sporządzenie wypisów z aktu co wynosi 6 zł + VAT za każdą stronę. Standardowa, mało rozbudowana umowa kosztować nas będzie więc około 100 zł.

Podsumowując, opłaty związane z założeniem spółki z o.o. zmieścić powinny się w 1000 zł (oczywiście nie wliczając kapitału zakładowego).

zakladanie-spolek

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.