11/24/2016 09:06:00 AM     , ,
Połączenie tego, co charakterystyczne dla spółki akcyjnej i spółki komandytowej to właśnie oferuje mało znana i niedoceniana spółka komandytowo-akcyjna.

Spółka komandytowo-akcyjna jest jedną ze spółek handlowych, należącą do grupy osobowej. Tworzą ją wspólnicy zwani akcjonariuszami (wnoszą kapitał do spółki poprzez zakup akcji) oraz komplementariusze, czyli wspólnicy prowadzący sprawy spółki i reprezentujący jej interesy.

Do powstania tej spółki potrzebne jest zebranie 50 000 złotych kapitału początkowego, spisanie umowy oraz rejestracja w KRS. Spółka ta w przeciwieństwie do spółki akcyjnej nie posiada osobowości prawnej, lecz zmuszona jest do prowadzenia pełnej rachunkowości.

Nie wszyscy wspólnicy mają ograniczoną odpowiedzialność. Tylko akcjonariusze, którzy wnieśli kapitał mogą nie martwić się o swój prywatny majątek. Pozostali, czyli komplementariusze, podobnie jak w spółce komandytowej odpowiadają w pełni za zobowiązania spółki. Nie muszą się jednak bardzo martwić, gdyż do czasu udzielenia prokury, któremuś z akcjonariuszy, tylko oni prowadzą sprawy spółki.

spolki-komandytowo-akcyjne

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.