1/21/2017 10:58:00 AM     , ,

Własna firma to szansa dla ludzi ambitnych, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie biznesu. Czy należysz do grona tych osób?

Przedsiębiorca decydujący się na rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej musi podjąć wiele decyzji, a jedną z nich jest sposób w jaki wejdzie w posiadanie własnej spółki. Opcje są dwie: rejestracja lub zakup gotowego podmiotu.

Rejestracja spółki to zazwyczaj długotrwały i uciążliwy proces. Nakłada on na businessmanów wiele obowiązków, takich jak konieczność skompletowania licznej dokumentacji, sporządzenie stosownych wniosków, wypełnienie formularzy oraz przedłożenie ich w odpowiednich instytucjach i urzędach. Na rozpatrzenie wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego trzeba czekać aż kilka tygodni, a chociażby najmniejszy błąd w sporządzonych aktach może spowodować jego odrzucenie i konieczność ponownego przeprowadzenia całej procedury.

Natomiast jeśli chodzi o zakup gotowej spółki, sprawa jest o wiele prostsza. Wystarczy znaleźć firmę świadczącą usługi pośrednictwa w sprzedaży-zakupie przedsiębiorstw, a zajmie się ona przeprowadzeniem transakcji, sporządzi potrzebną dokumentację oraz w imieniu businessmana dokona aktualizacji danych w KRS. Jest to sposób o wiele prostszy i szybszy, pozwala znacznie skrócić czas oczekiwania na możliwość podjęcia działań i wprowadzenia swoich produktów czy usług na rynek. Istnieje jednak ryzyko, że zakupiona spółka okaże się zadłużona. Konieczne jest więc dokładne zbadanie podmiotu przed dokonaniem zakupu.

rejestracja-spolki


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.