2/10/2017 07:44:00 AM     , ,
Od stycznia zaczęły obowiązywać nowe przepisy, które sprawiły, że podatek CIT został obniżony z 19 proc. do 15 proc. Preferencyjną stawką podatkową nie zostaną objęte podatkowe grupy kapitałowe.

Dla kogo niższa stawka?
Z mniejszej stawki podatku dochodowego od osób prawnych mogą skorzystać płatnicy, których przychód ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczył 1,2 mln euro rocznie. Według rządu takich podatników jest w Polsce 393 tys. 

Z mniejszej stawki podatku mogą skorzystać także osoby rozpoczynające prowadzenie firmy.

Celem wprowadzanych zmian jest przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz zachęcenie do zakładania przedsiębiorstw.

Poprzez zastosowanie mechanizmów uszczelniających w planach jest, aby dochody do budżetu państwa się zwiększyły.


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.