Osoby pragnące założyć działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jako jedno z podstawowych pytań, które zadają jest to o czas jej rejestracji.
Ciekawość ta jest w pełni uzasadniona, zwłaszcza wśród osób, które miały już do czynienia z polskimi urzędami.
Przepisy prawne jasno określają czas, którego nie powinna przekroczyć rejestracja.

Wniosek o wpis sąd rejestrowy rozpoznaje nie później niż w terminie 7 dni od daty jego złożenia. Jeżeli rozpoznanie wniosku wymaga wezwania do usunięcia przeszkody do dokonania wpisu, wniosek powinien być rozpoznany w ciągu 7 dni od usunięcia przeszkody przez wnioskodawcę, co nie uchybia terminom określonym w przepisach szczególnych. Jeżeli rozpoznanie wniosku wymaga wysłuchania uczestników postępowania albo przeprowadzenia rozprawy, należy rozpoznać go nie później niż w ciągu miesiąca.

W rzeczywistości sprawy mają się nieco inaczej. Co prawda zdarzają się przypadki, w których rejestracja od momentu złożenia papierów zajęła zaledwie jeden dzień. Niestety mają one miejsce niezmiernie rzadko. W rzeczywistości czas ten niemal zawsze jest dłuższy niż nawet przepisowe 7 dni. W skrajnych przypadkach trwać może nawet kilka miesięcy.


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.