7/08/2017 07:44:00 AM     , , ,
Kapitał zakładowy to pierwotny wkład jaki wnoszą właściciele przy założeniu spółki, dlatego też często jest on nazywany kapitałem założycielskim.

W Polsce minimalny wkład prezentuje się następująco:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialność - 5 000 złotych,
Spółka komandytowo-akcyjna - 50 000 złotych,
Spółka akcyjna - 100 000 złotych.

Formy europejskie:
Spółdzielnia europejska - 30 000 euro,
Spółka europejska - 120 000 euro. Kapitał własny to wartościowy odpowiednik składników majątków, do których jednostka posiada prawo własności. Jest on wnoszony do przedsiębiorstwa przez założycieli. Może przyjąć postać pieniężną bądź rzeczową. Źródłem finansowania przedsiębiorstwa są też kapitały obce. Kapitał ten jest oddany do dyspozycji przedsiębiorstwa na ściśle określony czas, po czym musi zostać zwrócony, w razie spóźnienia naliczane będą od niego odsetki.Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.