Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to spółka kapitałowa, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo, gdyż za wszelkie zobowiązania spółka ponosi odpowiedzialność wyłącznie własnym majątkiem.

Podmiot ten wymaga wniesienia przez założycieli minimalnego kapitału zakładowego w wysokości 5 tysięcy złotych. Pokrycie kapitału zakładowego to jednak nie jedyny obowiązek przedsiębiorców zakładających firmę w formie spółki z o.o.
Kolejne koszty pojawiają się w momencie zawierania umowy, która musi zostać sporządzona pod nadzorem notariusza. Wynagrodzenie związane z jego pracą będzie w pełni zależało od wysokości kapitału zakładowego. Nie może ono jednakże przekroczyć stawki maksymalnej, która przy minimalnym kapitale zakładowym będzie równa 196,8 zł. Jeżeli z kolei wyposażymy spółkę w kapitał o wartości 100 tysięcy złotych wówczas wysokość jego wynagrodzenia stanowić będzie nie więcej niż 1439,10 zł.
Kolejno przedsiębiorca będzie zobowiązany do uregulowania podatku , którego wysokość również obliczana jest na podstawie wprowadzonego kapitału zakładowego. Jego wartość dodatkowo jest obniżana o wysokość wynagrodzenia notariusza.
Następnym krokiem będzie regulacja opłaty za wpis w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, a także kosztów związanych z uiszczeniem opłaty w wysokości 500 zł za wpis spółki do KRS.


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.