Istnieje kilka mitów odnośnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które skutecznie odstraszają potencjalnych przedsiębiorców.
1. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania odpowiada do wysokości kapitału zakładowego.
Spółka odpowiada za swoje zobowiązania całym swoim majątkiem, a nie tylko kapitałem zakładowym w wysokości 5 tysięcy złotych. Oznacza to że w przypadku zadłużenia cały majątek narażony jest na egzekucje.    
2. Nie można ruszać kapitału zakładowego.
Kapitał zakładowy to zapis księgowy, który odzwierciedla wartość pierwotnych wkładów właścicieli wniesionych do niej przy zakładaniu spółki. Nie istnieje coś takiego jak nienaruszalność kapitału zakładowego.
3. Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest skomplikowane. 
Nie, nie jest. Jedynym utrudnieniem jest pełna księgowość natomiast ten obowiązek zazwyczaj przekazuje się specjalistom, którzy zajmują się wszelkimi formalnościami. Odciążają tym przedsiębiorcę i pozwalają mu skupić się na praktycznym aspekcie jego działalności.

        

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.