Jeżeli przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników wówczas posiada prawo do zawieszenia wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej. Okres zawieszenia nie może być krótszy niż 30 dni, ale także przekraczać 24 miesięcy. Podczas zawieszenia przedsiębiorca nie może osiągać przychodów z tytułu działalności bieżących przychodów.

Co zatem może przedsiębiorca podczas zawieszenia?
Przede wszystkim uprawniony jest do wykonywania wszelkich czynności, które mają na celu zachowanie bądź zabezpieczenie źródła przychodów. Kolejnym prawem jest przyjmowanie i regulowanie należności, które powstały przed datą zawieszenia.Ponadto może też zbywać własne środki trwałe i wyposażenia, uczestniczyć w postępowaniach sądowych i wykonywać obowiązki nakazane przepisami prawa. Przedsiębiorca zawieszając działalność ma prawo by osiągać przychody finansowe z działalności prowadzonej przed zawieszeniem wykonywania działalności gospodarczej oraz poddawać się kontroli według zasad przewidzianych dla przedsiębiorców, którzy wykonują działalność gospodarcza. 

Jeżeli chodzi o zawieranie kontraktów wiele zależy od ich charakteru. Jeśli jego zawarcie jest niezbędne dla utrzymania źródła przychodu wówczas jest to w pełni zgodne z prawem i nie zostanie złamana zasada zawieszenia działalności.

Skontaktuj się z nami

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.