12/08/2017 08:27:00 AM     ,
Każdy wspólnik ma prawo do zbycia udziałów bez względu na umowę spółki. Proces zbycia udziałów nie jest łatwy i warto zapoznać się z podstawowymi informacjami, które w pewien sposób przybliżą Ci wiedzę na temat tej czynności.

Udział jako część kapitału zakładowego może podlegać obrotowi prawnemu. Zbycia udziałów najczęściej dokonuje się w formie umowy sprzedaży, ale dopuszczalna jest także darowizna, zamiana lub inne umowy nienazwane. Wymogiem jest, aby umowa była zawarta w formie pisemnej wraz z podpisami poświadczonymi notarialnie.

W związku z tym, że jest to umowa sprzedaży musi być mowa także o cenie. Kwota dotycząca zbycia udziałów powinna odpowiadać ich wartości nominalnej. Jednak nie jest to wymóg obligatoryjny, gdyż cena ustalana jest przez obie strony. Wartość udziałów ustala się na podstawie: „wartość przypadających na udział aktywów netto, wskazanych w sprawozdaniu finansowym za ostatni rok obrotowy, pomniejszony o kwotę przeznaczoną do podziału”.

Zbycie udziałów „wchodzi w życie” z momentem zawiadomienie spółki o zaistniałej sytuacji. Do spółki powinien zostać dostarczony dowód zawarcia umowy o zbyciu udziałów.


zbycie-udzialow-spolki


Skontaktuj się z nami

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.