Jak w każdej spółce odpowiedzialność ciąży na którymś ze wspólników, ale jak sprawa wygląda w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Kto w spółce z o.o. komandytowej odpowiada za zobowiązania wobec wspólników?

Poznaliśmy już zasady funkcjonowania tej spółki i nie jest nowością fakt, że w owej spółce rolę komplementariusza pełni spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
To właśnie ona odpowiada za zobowiązania spółki z o.o. komandytowej w przypadku jej niewypłacalności wobec wspólników.
Na takim podziale zyskują komandytariusze- osoby fizyczne, którzy odpowiadają tylko do wielkości wniesionych wkładów, zabezpieczają tym swoje prywatne majątki.
Dodatkowe zasady, jakimi kieruje się spółka w przypadku odpowiedzialności określa kodeks spółek handlowych oraz umowa czy status spółki  z o.o. komandytowej.


prowadzenie-spolki


Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.