Kodeks Spółek Handlowych dał przedsiębiorcom możliwość zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej na okres czasu: od 30 dni do 24 miesięcy. Jednak z tego prawa mogą korzystać jedynie przedsiębiorstwa, w które nie zatrudniają żadnych pracowników.

Czas zawieszenia prowadzenia działalności uniemożliwia właścicielowi osiągać bieżące przychody (z pozarolniczej) działalności.
Dla przedsiębiorcy lepszym rozwiązaniem jest zawiesić na "chwilę " prowadzenie działalności, niż ostatecznie przerwać prowadzenie firmy i dokonać jej wyrejestrowania.

W okresie zawieszenia działalności przedsiębiorca nie musi:
  1. opłacać składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,
  1. składać deklaracji podatkowych,
  1. wpłacać zaliczek na podatek,
  1. prowadzić ksiąg rachunkowych,
  1. składać do ZUS zeznań, ani sprawozdań podatkowych.


dzialalnosc-spolki

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.