Wraz z dniem 1 stycznia 2015 r. weszły w życie nowe przepisy podatkowe, z którymi właściciele spółek powinni się zapoznać. Płatnicy i podatnicy zobowiązani zostali do składania większości deklaracji podatkowych (CIT8, PIT11, PIT4R, PIT 8AR) w formie elektronicznej.

Deklaracje w formie papierowej nadal będą mogli składać podatnicy i płatnicy, którzy zatrudniają nie więcej niż 5 osób i nie korzystają z usług biura rachunkowego. Oni również deklaracje PIT-11 muszą złożyć do końca 01.2015 roku.

Nowe przepisy dotyczą dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r. Formularze przesyłane elektronicznie muszą posiadać bezpieczny podpis elektroniczny. Płatnicy i podatnicy będą również musieli złożyć we właściwym urzędzie skarbowym w formie papierowej formularz pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (UPL-1).

W momencie, gdy podatnik złoży deklarację w formie papierowej, a nie elektronicznie, do czego jest zobowiązany, jego dokument może nie zostać uznany za złożony.

deklaracje-podatkowe

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.