Nieco o zawieszeniu działalności gospodarczej dowiedzieć można się klikając tutaj

Przedsiębiorcy mają prawo do zawieszenia działalności gospodarczej, jednak sytuacja ta określona jest ściśle przepisami znajdującymi się w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

Działalność gospodarcza może zostać obecnie zawieszona na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Istnieje możliwość zawieszenia działalności na dłuższy okres, jednak tylko w przypadku przedsiębiorcy, który prowadził działalność przez co najmniej 6 miesięcy i zawiesił wykonywanie działalności w związku z podjęcie, osobistej opieki nad dzieckiem.

W okresie zawieszenia wykonywania działalności przedsiębiorca nie może wykonywać działalności gospodarczej  oraz osiągać bieżących przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej. 


Pamiętaj! Zawieszona działalność nie zostaje wznowiona automatycznie. Przedsiębiorca zobowiązany jest do złożenia odpowiedniego wniosku o wznowienie wykonywania działalności. 
zawieszenie-dzialalnosci

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.