9/22/2016 04:00:00 PM     , , ,
Jedna z informacji jaką spółka ujawnia w Krajowym Rejestrze Sądowym jest przedmiot jej działalności. Zgodnie z ustawą o Krajowym Rejestrze Sądowym przedmiot działalności powinien być wpisany w rejestrze według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

Polska Klasyfikacja Działalności przyporządkowuje opisowi słownego poszczególnych rodzajów działalności, tzw. kody PKD. Oczywiście spółka może podać we wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego kod PKD, jednak opis słowny może określić według faktycznego brzmienia podmiotu działalności, zgodnie z umową spółki lub jej statutem. Określony przedmiot działalności w dokumencie założycielskim nie musi być taki sam jak z oznaczeniami PKD. Spółka, która zdecyduje się określić przedmiot działalności bez pomocy nomenklatury z PKD, może mieć kłopoty przy rejestracji w KRS.

Niedawna nowelizacja nałożyła na spółki handlowe obowiązek ujawniania w rejestrze przedmiotu przeważającej działalności, zmniejszając liczbę ujawnionych pozycji do jedynie dziesięciu.


kody-pkd

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.