Nazwa firmy jest znakiem, przez który w głównej mierze jest ona rozpoznawalna na rynku. Na swoją markę i siną pozycję na rynku firmy pracują przez cały czas swojego działania. Czasami jednak są sytuację, które niejako zmuszają właścicieli spółek do zmiany nazwy jednostki.

Spółka najczęściej zmienia swoją nazwę na jakąś inną podczas zmieniania branży wykonywanej przez siebie działalności lub gdy wprowadza nową politykę marketingową, która pozwoli umocnić jej pozycje na rynku.
Nowa nazwa, pod jaką spółka będzie działała jest w pełni dowolna. Należy jednak pamiętać, że przedsiębiorca ma obowiązek sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym, czy już taka nazwa nie jest używana przez inne przedsiębiorstwo.

Podczas zmiany nazwy firmy należy postępować zgodnie z narzuconymi przez ustawę i inne przepisy zasadami. By zmiana nazwy mogła się odbyć potrzebna jest zgoda wspólników sporządzona w formie uchwały. Konieczne jest skonstruowanie nowej umowy, która musi zostać zawarta pisemnie z poświadczeniem podpisu notarialnie. Spółka musi zgłosić zmianę swojej nazwy do Krajowego Rejestru Sadowego i od tego czasu spółka możne działać pod nową nazwą. KRS o tym fakcie poinformuje również Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Główny Urząd Statystyczny.  

nazwa-spolki

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.