Prowadzenie firmy w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z tym, że przedsiębiorcy muszą liczyć się z wieloma obowiązkami, które należy spełnić, aby odnieść sukces. Jednym z takich obowiązków jest konieczność podwyższenia kapitału zakładowego. Kto jest do tego zobligowany?

Przepisy Kodeksu spółek handlowych nie określają jasno momentu, kiedy wspólnik ma obowiązek pokrycia udziałów podwyższonego kapitału zakładowego. Określony jest jednak przybliżony czas, który mówi o tym, że obowiązek ten powinien zostać spełniony do momentu zgłoszenia podwyższenia do KRS.

Podwyższenie kapitału zakładowego możliwe jest na podstawie zmiany umowy lub jej postanowień. Trzeba pamiętać jednak o tym, że umowa spółki musi zawierać informacje na temat maksymalnej wysokości podwyższenia oraz terminie dokonania tej procedury.

Wnoszone wkłady muszą mieć postać pieniężną. Wspólnicy spółki, która chce dokonać podwyższenia kapitału zobligowani są do podjęcia uchwały oraz złożenia odpowiedniego wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą poprzednią publikacją na temat jednoosobowej działalności gospodarczej.zakladanie-spolki-zoo

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.