Wiele osób zastanawia się, co lepiej zrobić, założyć czy kupić już gotową spółkę. Każda opcja ma wiele zalet, jak i wad. Po wnikliwej analizie mogę jednak stwierdzić, że zakup spółki przez nowego przedsiębiorcę jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Zastanawiałeś się ostatnio nad założeniem własnej działalności gospodarczej? Stwierdziłeś: tak, to dobry pomysł. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw doszedłeś do wniosku, że te wszystkie formalności, załatwienia Cię przerażają i chciałeś zrezygnować z realizacji pomysłu? Nie rób tego. Podejmij wyzwanie, ale ułatw to sobie poprzez zakup gotowej już spółki . Tak, wiem. Decyzja o zakupie takiej spółki nie może zostać podjęta pochopnie. Poszukaj takich firm, które mają dobrą opinie w zakresie sprzedaży gotowych spółek. Da Ci to większą gwarancję bezpieczeństwa. Przemyśl to dobrze, a ja teraz postaram Ci się powiedzieć coś więcej na temat zakupu gotowych spółek.

Największą popularnością zakupu cieszy się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Możliwe, że wynika to z faktu, iż jej proces rejestracyjny trwa długo oraz można narazić się na komplikacje, więc lepiej kupić gotową. Czas trwania założenia spółki bez komplikacji to około 1 miesiąca. Długo? Tak, ale jeśli wystąpią jakieś błędy w dokumentach potrwa to jeszcze dłużej. Przybliżę Ci pojęcie zakupu gotowej spółki pod postacią spółki z o.o.. Powodem tego, że spółka cieszy się dużą popularnością jest zmniejszenie kapitału z 50 000 zł to 5000 zł. Odpowiedzialność w niej jest ograniczona co daje nam większe bezpieczeństwo. Zakup spółki nie trwa dwa dni, jednak na pewno krócej niż cały proces rejestracji. Co powoduje lekkie wydłużenie czasu? To, że trzeba dokonać zmian w KRS, nazwy, siedziby, rodzaju PKD, odpowiedzialności w spółce, praw, obowiązków tak, aby dostosować zmiany do nabywcy. Dokonanie tych zmian powinno nie przekroczyć czasu dwóch tygodni. 2 tygodnie w porównaniu do miesiąca lub nawet dłużej? Nadal bardziej się opłaca zakup gotowej spółki.

No tak, muszą być jakieś wady. W tym przypadku są to koszty. Nie są one aż tak bardzo różniące się, ale jednak. W przypadku założenia spółki przez Kancelarię Prawną koszty wynoszą ok. 2000zł + koszt wpisu do KRS + ogłoszenie w MSiG + koszty notarialne. Kapitał zakładowy wynosi 5000 zł co spokojnie pozwoli na pokrycie kosztów rejestracji. Zakup spółki to koszt mniej więcej 6000 zł + opłaty związane ze zmianami w KRS ( ogólnie 1000 zł). Dużą zaletą jest to , że spółka ta posiada niezbędne dokumenty, numer REGON i NIP. Wprowadzone jest w nich 5000 zł, czyli kapitał zakładowy.

Im spółka starsza, tym droższa. Gotowa spółka - czysta, dobrze wypełnione dokumenty, bezpieczna w porównaniu do tradycyjnej spółki i jej całego, długotrwałego procesu rejestracji, w którym mogą wystąpić błędy wydłużające jeszcze czas... TWÓJ WYBÓR.

SPÓŁKI TE MAJĄ CZYSTĄ HISTORIĘ, czyli nie prowadziły wcześniej działalności gospodarczej.
Wiesz już co i jak jeśli chodzi o zakup spółki, teraz już od Ciebie zależy co zrobisz.

kupie-gotowa-spolke

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.