12/05/2016 08:44:00 AM     , ,
Więcej informacji o spółkach na naszej stronie!

Do niedawna spółki komandytowo-akcyjne nie były objęte podatkiem dochodowym od osób prawnych. Podlegały one tylko obowiązkowi zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. Była to zaleta spółki, gdyż akcjonariusze nie podlegali obowiązkowi zapłaty podwójnego podatku.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawą o podatku tonażowym z dnia 23.10.2013 roku od dnia 1 stycznia 2014 roku spółki komandytowo-akcyjne są podatnikiem. Oznacza to, że ciąży na nich obowiązek opłacania podatku dochodowego od osób prawnych CIT.

Jeżeli spółka zapłaci podatek CIT w wysokości 19% od dochodu podlegającego opodatkowaniu lub kiedy wspólnicy spółki zapłacą podatek od wypłaconej im części zysku, czyli dywidendy to w tych przypadkach akcjonariusze jako osoby fizyczne są opodatkowani podwójnie. 

Spółka komandytowo-akcyjna należy już do grona spółek kapitałowych podlegających obowiązkowi płacenia podatku dochodowego od osób prawnych.

zakladanie-spolki

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.