Spółki kapitałowe to takie spółki, w których najważniejszy jest majątek. Zaliczają się do nich spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka akcyjna.

Czym spółki kapitałowe różnią się od tych osobowych? Przede wszystkim osobowością prawną. Jej posiadanie zapewnia ograniczoną odpowiedzialność wspólników. Majątek spółki a majątek osobisty akcjonariuszy/wspólników, to dwie odrębne kwestię. Jest to jedna z największych zalet spółek kapitałowych.

Słusznie więc zauważyć możemy duże podobieństwo pomiędzy spółką z o.o. a akcyjną. Obie te formy działalności charakteryzują się posiadaniem minimalnego kapitału zakładowego (5 000 zł i 100 000 zł), obie mają ograniczoną odpowiedzialność majątkową wspólników, ustanowiony statut, osobowość prawną oraz oddzieloną sferę zarządu od sfery wspólników.

Spółki kapitałowe wykorzystywane są zazwyczaj w celu prowadzenia dużych przedsiębiorstw oraz w wewnętrznej organizacji grup kapitałowych.


prowadzenie-spolek

Zadzwoń (012) 398 43 58

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.