5/06/2019 09:00:00 AM     , ,
Faktura korygująca stanowi specyficzny dokument księgowy. Wystawiana jest przez sprzedawcę w sytuacji np. zmniejszenia lub zwiększenia podstawy opodatkowania.

Wystawienie dokumentu w formie korekty jest niezbędne, gdy po wystawieniu:

- udzielono obniżki ceny w formie rabatu,

- udzielono opustów i obniżek cen po dokonaniu sprzedaży,

- dokonano zwrotu podatnikowi towarów i opakowań,

- nabywcy została zwrócona w całości lub części zapłata,

- podwyższono początkową cenę lub stwierdzono pomyłkę w stawce, kwocie lub jakiejkolwiek innej pozycji.

Sprzedawca, powinien posiadać także potwierdzenie odbioru faktury korygującej w formie wiadomości e-mail, faxu, pisemnego potwierdzenia odbioru lub przesyłając odręcznie podpisaną fakturę.
Faktury korygującej nie stosuje się w eksporcie towarów i wewnątrzwspólnotowej dostawie, w sprzedaży energii elektrycznej, cieplnej lub chłodniczej i w sytuacji, gdy podatnik nie uzyskał potwierdzenia mimo udokumentowanej próby doręczenia faktury korygującej.
W praktyce gospodarczej z reguły korekta uwzględniana jest w deklaracji rozliczeniowej w miesiącu, w którym została wystawiona.


Czasami w księgowości pojawić się może błąd, który musi zostać jak najszybciej skorygowany.

Skontaktuj się z nami

OFERTA

Rejestracja przedsiębiorstwa wiąże się z licznymi wnioskami, które należy wypełnić. Żebyście nie musieli Państwo marnować swojego cennego czasu, pomyśleliśmy o ofercie zakładania firmy. Oferujemy również sprzedaż czystych, gotowych spółek.

Proponujemy także Państwu kompleksowe usługi w zakresie księgowości firmy, zajmiemy się wykonaniem wszystkim niezbędnych czynności, sporządzimy sprawozdania finansowe, przeprowadzimy rozliczenia z tytułu należnego podatku dochodowego.

Prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy udzielą szczegółów naszej oferty.

Zakup spółki z o.o.

Popularne wpisy

Łączna liczba wyświetleń

Ekspert. Obsługiwane przez usługę Blogger.